افزونه‌های آمار بازدید سایت

افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس

 افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس

🔹اطلاع از آمار بازدید سایت جزو اصلی‌ترین وظایف مدیران سایت محسوب می‌شود. هر ادمین سایتی باید آمار دقیقی از تعداد بازدیدکننده‌های وب سایتش داشته باشد تا بتواند برای رشد سایت و راه‌های افزایش بازدید آن برنامه ریزی کند. با کمک افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس می‌توانید گزارش‌های دقیقی از بازدیدهای سایتتان داشته باشید.

 افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس

🔹مشاهده آمار بازدید یک سایت به مدیر آن کمک می کند تا بازدهی سایت خود را بررسی نماید. با بررسی و مشاهده آمار بازدید سایت می توان به علاقه مندی و بازخورد کاربران به موضوعات سایت پی برد.

 افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس

🔻بهترین افزونه‌های آمار بازدید سایت

🔸WP Statistics

🔰یکی از بهترین افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس wp statistics است که تاکنون موفق شده با بیش از ۴۰۰.۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴.۳ جزو بهترین افزونه‌های آمار بازدید سایت باشد.

🔰بعد از نصب و فعال سازی این افزونه به منوی پیشخوان وردپرس، بخش جدیدی به نام آمار افزوده می‌شود که شما می‌توانید از این قسمت تنظیمات این افزونه را انجام دهید.

این افزونه، آمار نسبتاً دقیقی از موارد زیر به شما ارائه می‌دهد:

✨کاربران آنلاین

✨تعداد بازدیدها

✨تعداد بازدیدکننده‌ها

✨شمارش بازدید پست و برگه

✨موقعیت جغرافیایی بازدیدکننده‌ها

✨آی پی، اطلاعات سخت افزار و نرم افزار بازدیدکننده

✨نمایش پست و برگه‌های پربازدید

✨ارسال گزارشات از طریق ایمیل و….

WP Statistics

🔸Jetpack

🔰کار اصلی افزونه‌ی جت پک نمایش آمار بازدید سایت نیست. در واقع این افزونه‌ی قدرتمند و پرطرفدار یک افزونه با چندین کارایی است و قادر است خدماتی مثل افزایش سرعت سایت، فراهم کردن امنیت، بهینه کردن تصاویر و… را به شما ارائه دهد. اما در کنار این کارها، جت پک قدرتمند قادر است اطلاعات دقیقی از آمار بازدید سایت هم گزارش دهد.

🔰جت پک در بخش مدیریت به شما آمار کاملی از تعداد بازدیدکننده‌ها، تعداد نمایش بر حسب کشور، ارجاع دهنده‌ها، کلیک‌های انجام شده بر روی لینک‌ها، تعداد دنبال کننده‌ها، به اشتراک گذاری‌ها و بسیاری از موارد دیگر را ارائه می‌دهد. در عین حال می‌توانید با کمک ابزارک Blog Stats Widget نیز آمار بازدید را به بازدیدکنندگان وب سایت خود نمایش دهید.

🔰توجه داشته باشید که جت پک توسط خود وردپرس طراحی شده و برای استفاده از آن باید ابتدا عضو سایت wordpress.com شوید.

Jetpack

🔸Slimstat analytics

🔰Slimstat با ۱۰۰.۰۰۰ نصب فعال جزو محبوب‌ترین افزونه‌های آمار بازدید سایت وردپرسی محسوب می‌شود. این افزونه به شکل زیبایی می‌تواند کلیه‌ی اطلاعات بازدیدها را بر اساس مرورگر، کشور، آی‌پی، زبان، کلمات جست‌وجو شده و ارجاع دهنده‌ها ارسال و بسیاری از موارد را در قالب چارت برای شما به نمایش بگذارد. از دیگر امکانات این افزونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✨امکان انتقال گزارش‌ها

✨فیلترینگ پیشرفته

✨امکان مخفی کردن بعضی از موارد گزارش

✨دقت بالا در کشف آی‌پی، کد کشور و زبان بازدیدکننده

✨نمایش نقشه برای نشان دادن موقعیت جغرافیایی هر بازدیدکننده

✨امکان نمایش گزارش‌ها بر روی تلفن همراه

Slimstat analytics

🔸Google analytictor

🔰Google analytictor افزونه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد آمار گوگل آنالیتیکس خود را به طور کامل از طریق بخش مدیریت در وب سایت خود مشاهده نمایید. بنابراین برای استفاده از این افزونه ابتدا باید وب سایتتان را در گوگل آنالیتیکس ثبت نمایید. این افزونه‌ی آمارگیر وردپرسی یک ابزاک برای نمایش آمار بازدید در صفحه‌ی وب سایت هم در اختیار شما قرار می‌دهد. از مهم‌ترین کارکردهای این افزونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گزارش آمار بازدیدکنندگان و تعداد بازدید به صورت عدد و نمودار

✨امکان رصد بازدیدکنندگان آنلاین

✨نمایش آمار بازدید هر پست و برگه

✨نمایش ترافیک ورودی بر اساس کلمات کلیدی جستجو شده

✨امکان فعال کردن خلاصه گزارش در پیشخوان وردپرس و….

✨یک نکته‌‌ی منفی که می‌توان به این افزونه نسبت داد، کاربر پسند نبودن پنل آن است.

Google analytictor

🔸Google Analytics Dashboard for WP

🔰افزونه Google Analytics Dashboard for WP با داشتن بیشتر از یک میلیون نصب فعال، یک افزونه‌ی محبوب جهت نمایش آمار بازدید سایت محسوب می‌شود. این افزونه هم مانند افزونه‌‌ی قبلی آمار بازدید سایت شما را از گوگل آنالیتیکس دریافت و به شما نمایش می‌دهد. مهم‌ترین امکانات این افزونه عبارت‌اند از:

✨نمایش آنلاین آمار به صورت Real Time

✨گزارش تعداد بازدید از هر پست و برگه

✨نمایش آمار به صورت نمودار

✨مشخص کردن میانگین زمان ماندن در سایت و میانگین تعداد صفحات دیده شده توسط هر کاربر

✨قابلیت نمایش آمار بازدید در صفحه سایت و…

Slimstat analytics

🔸Google Analytics by MonsterInsights

🔰MonsterInsights هم برای نمایش اطلاعات گوگل آنالیتیکس در وب سایت طراحی شده است. این افزونه با داشتن دو میلیون نصب فعال همواره جزو بهترین افزونه‌های آمار بازدید سایت در وردپرس بوده است. اطلاعاتی که این ابزار در اختیار شما قرار می‌دهد مانند دو افزونه‌ی قبل، اطلاعات ابزار آنالیتیکس است با این تفاوت که این افزونه پنل کاربر پسند تری دارد.

🔰MonsterInsights قدرتمند، تمام اطلاعات آنالیتیکس را یک جا و به‌ صورت ساده در اختیار شما قرار می‌دهد و این باعث شده نیازی نباشد تا وقت زیادی برای یادگیری پنل آنالیتیکس گوگل بگذارید. نصب آسان، دقت بالا و پنل ساده از مهم‌ترین علت‌هایی بوده که این افزونه کاربران زیادی را به خود جذب کرده است.

Google Analytics by MonsterInsights

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *