طراحی اپلیکیشن

لزوم استفاده از طراحی اپلیکیشن برای بیزنس ها

طراحی اپلیکیشن برای بیزنس ها

گاهی اوقات شرکت ها با توجه به نوع کسب و کارشان و نیازهایی که دارند، به طراحی اپلیکیشن نیز نیاز دارند. این اپلیکیشن می تواند درون سازمانی و یا همگانی باشد. بسیار از شرکت ها و سازمان ها برای سهولت در انجام کارها و پروژه ها، اپلیکیشن های درون سازمانی سفارش می دهند. این اپلیکیشن ها می تواند به صورت پیام رسان باشد و یا کاربرد دیگری داشته باشد.

گاهی اوقات نیز شرکت ها برای معرفی کسب و کار و محصولات خود اقدام به طراحی اپلیکیشن می کنند. چنین مواردی نیز در زیر گروه اپلیکیشن سازمانی قرار می گیرد، اما برای معرفی استفاده می شود. برای مثال، تصور کنید شخصی دارای یک آموزشگاه زبان است. تیم مدیریت آموزشگاه می توانند برای طراحی اپلیکیشن اقدام کنند و آموزش های خود را در اپلیکیشن بگذارند.

طراحی اپلیکیشن برای بیزنس ها

یک مثال دیگر از طراحی اپلیکیشن سازمانی یا شرکتی، اپلیکیشن های سرویس های مخابراتی، اپلیکیشن همراه من و ایرانسل است. کاربر این دو اپراتور به راحتی می توانند کارهای مربوطه را با این اپلیکیشن ها انجام دهند و دیگر لازم نیست برای پرداخت قبض خود از اپلیکیشن دیگری استفاده کنند و یا شارژ تلفن همراه خود را از فروشگاه های دیگر خریداری کنند. اپلیکیشن های همراه اول و ایرانسل نمونه ای از طراحی اپلیکیشن برای دو سازمان بزرگ هستند که مشتریان خود را از قبل دارند. یعنی طراحی نرم افزار خود را با تاکید بر سهولت و ارتباط بیشتر با مشتریان شان تولید کرده اند.

در مقابل، برخی از شرکت ها و کسب و کارها می توانند در ابتدای راه خود اقدام به طراحی اپلیکیشن کنند. به عنوان مثال می توان به  اپلیکیشن های شرکت های گردشگری اشاره کرد. اپلیکیشن های اقامت 24، هیپوتریپ و غیره در ابتدای ورود به بازار تنها روی اپلیکیشن خود تبلیغ کردند. این اپلیکیشن ها ممکن است متعلق به کسب و کارهای با سابقه ای باشند که به تازگی اقدام به طراحی اپلیکیشن کرده اند و یا با کسب بودجه و حمایت کافی، با ورود به بازار اپلیکیشن خود را تولید کرده اند.

می توانید برای دانش آموزان، نوجوانان، والدین و معلم ها یک شبکه اجتماعی مخصوص طراحی کنید. دانش آموزان و نوجوانان وقت زیادی را در گوشی های همراه خود می گذرانند. می توانید برای مدیریت زمان شان در اینترنت به طراحی اپلیکیشن روی آورید.

مزایای اپلیکیشن ها

مزایای اپلیکیشن ها

اپلیکیشن ها خدمات مفیدتر و در دسترس تری به نسبت وب سایت ها در اختیار مشتریان قرار می دهند. اپلیکیشن ها به مدت طولانی تری روی صفحه موبایل افراد و همینطور در خاطر مخاطبان می مانند و استفاده از آنها آسان تر است. شاید فردی که از یک صفحه وب سایت استفاده می کند در مرور مجدد به خاطر نیاورد که از کدام وب سایت استفاده کرده است اما در مورد اپلیکیشن ها اینطور نیست.

از دیدگاه دیجیتال مارکتینگ هم اپلیکیشن ها جایگاه مهمی در توسعه کسب و کار دارند. استفاده از خدمات اپلیکیشن ها باعث کاهش هزینه های بازاریابی دیجیتالی می شود. هزینه های تبلیغات بیلبوردی را با تبلیغات پوش نوتیفیکیشن موبایل مقایسه کنید. تبلیغات اپلیکیشن توسط افراد بیشتری دیده می شود و با دقت بیشتری دنبال می شود.

ایده طراحی اپلیکیشن

ایده طراحی اپلیکیشن

شاید تصور کنید که برای داشتن اپلیکیشن به ایده خیلی نابی احتیاج دارید و این کار بسیار دشوار است. در حالی که با یک ایده ساده می توانید اپلیکیشن طراحی کنید. شما می توانید برای انجام کارهای شخصی خود یک اپلیکیشن طراحی کرده و کارهای شخصی خود را برنامه ریزی کنید. اما اگر می خواهید از طراحی اپلیکیشن درآمد کسب کنید، باید به دنبال ایده های دیگری باشید.
می توانید اپلیکیشنی برای رویدادهای بزرگ جهان طراحی کرده و به زبان فارسی در مورد آن رویداد محتوا بگذارید. برای مثال اتفاق بزرگی مانند جام جهانی را در نظر بگیرید، شما زیادی از ایرانیان برای دیدن مسابقات جام جهانی به کشور میزبان  سفر می کنند. می توانید با طراحی اپلیکیشن، رستوران ها، هتل ها، نقشه مسیرها، و تاریخ مسابقات را به فارسی بیان کنید.
از نمونه های اپلیکیشن های مشابه کمک بگیرید. برای مثال اپلیکیشن پیاده را در نظر بگیرید. اپلیکیشن پیاده، مکان های دیدنی، کافی شاپ ها، رستوران ها و موزه های تهران را معرفی می کند. به علاوه، به دلیل بازی ای که دارد، مخاطب را جذب خودش می کند. همچنین اپلیکیشنی برای شهرهای دیگر وجود ندارد، و یا شناخته شده نیستند. می توانید برای شهر خود، از ایده اپلیکیشن پیاده استفاده کنید. امروزه اپلیکیشن های زیادی در حوزه مد و لباس فعالیت می کنند. یک ایده برای طراحی اپلیکیشن در این زمینه، طراحی اپلیکیشن معاوضه و اجاره لباس است. نمونه اپلیکیشن خارجی این موضوع وجود دارد. در نمونه خارجی، شما می توانید ست لباس های شخص دیگری را  اجاره کنید.
برای پیدا کردن ایده طراحی اپلیکیشن، کافیست نمونه های خارجی را بررسی کنید برای مثال یکی از نمونه های موفق طراحی اپلیکیشن، اپلیکیشن های برنامه ریز یا یادآوری برنامه هاست. می توانید نسخه فارسی این اپلیکیشن ها را طراحی کنید. امروزه هر شهری برای خود یک اپلیکیشن تور مجازی دارد. می توانید این فرایند را برای شهرهای خود انجام دهید.
یک ایده دیگر، طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهای مختلف است. برای مثال می توانید، برای معلم ها یک اپلیکیشن طراحی کنید. بخش های مختلفی برای آن را ایجاد کنید. تاریخ های مهم را یادآوری کنید و مطالب مربوط به فرهنگیان را منتشر کنید.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *