افزونه SEO SQUIRRLY

افزونه SEO SQUIRRLY

افزونه SEO Squirrly چیست؟

افزونه SEO Squirrly بیشتر برای تولید محتوا آماده شده و ابزاری در اختیار شما می‌گذارد تا بتوانید به راحتی محتوا خود را بهبود ببخشید. این افزونه البته خیلی برای فارسی زبانان شاید ظاهر کاربردی و خوبی نداشته باشد اما قابل استفاده است. یکی از ویژگی‌های جالب این افزونه زمانی است که شما در حال نوشتن محتوا خود هستید، در این حین به شما پیشنهاداتی ارائه می‌کند که می‌تواند به شما در تولید محتوا کمک کند.

افزونه SEO Squirrly چیست

ویژگی‌هایی که افزونه SEO Squirrly را یکی از بهترین افزونه سئو وردپرس می‌کند:

  • بررسی بهینه بودن کلمه کلیدی در نوشته بدون ذخیره سازی، در افزونه Yoast SEO بعد از ذخیره سازی این مورد قابل بررسی است.
  • اگر قصد دارید از افزونه قدیمی سئو به SEO Squirrly مهاجرت کنید، تنظیمات افزونه قبلی را برای شما حفظ می‌کند.
  • ابزار آنلاین رایگانی دارد که به راحتی می‌توانید رقبای خود را بررسی کنید.
  • گزارش‌گیری هفتگی که به شما روند پیشرفت محتوایتان را نمایش می‌دهد، حتی توئیت‌های مرتبط را به شما نشان می‌دهد تا بتوانید ایده جدید برای تولید محتوا بگیرید.

بهترین افزونه سئو وردپرس

راه اندازی افزونه

پس از نصب و فعال سازی آن، بخش تنظیمات مربوط به آن از طریق بخش منوی پیشخوان قابل مشاهده است که می‌توانید آن را تنظیم کنید. پس از نصب، افزونه از شما درخواست وارد کردن ایمیلی را می‌کند تا افزونه برای شما فعال شود که لازم است پس از وارد کردن ایمیل خود بر روی تایید قوانین و پس از آن روی Sign Up کلیک کنید تا افزونه فعال شود. با کلیک بر روی Sign Up پیغامی مبتنی بر تایید شدن ایمیل را مشاهده می‌کنید که می‌توانید به تنظیمات افزونه دسترسی داشته باشید.

راه اندازی SEO SQUIRRLY

پس از تایید ایمیل، روی گزینه Start می زنید و سپس از طریق منوی پیشخوان و بخش Squirrly وارد Seo Setting شده تا تنظیمات را مشاهده نمایید. در بخش اول این تب می‌توانید تنظیمات مربوط به Let Squirrly SEO optimize this blog را مشاهده کنید که تنظیمات اولیه این افزونه را شامل می‌شود.

Let Squirrly

گزینه های اول و دوم این بخش مربوط به تگ های سئو در بهینه سازی وردپرس می‌باشد که لازم است فعال باشد تا کیفیت بهینه سازی سایت را برای موتور‌های جستجو افزایش دهد.

XML Sitemap: گزینه سوم این بخش از شما می‌خواهد تا اجازه فعال سازی سایت مپ توسط این افزونه را بدهید که با فعال سازی آن نقشه سایت شما فعال خواهد شد.
Feed style: با فعال سازی این گزینه خوراک سایت شما فعال می‌شود؛ خوراک یا Feed بخشی است که کاربران می‌توانند در آن اشتراک خود را فعال نمایند و در صورت بروز شدن سایت از مطالب آن مطلع شوند.
favicon.ico: با فعال سازی این گزینه آیکن یا همان فاوآیکن برای کاربرانی که با موبایل یا تبلت وارد سایت می‌شوند فعال می‌شود.
Json-LD: این گزینه نیز یکی از متد‌های سئو می‌باشد که بهتر است آن را فعال نمایید که به صورت پیشفرض نیز در افزونه فعال می‌باشد.
Google Analytics AMP: با فعال سازی این گزینه می‌توانید از سرویس گوگل آنالیز در سایت خود بهره‌مند شوید که البته با توجه به گفته افزونه این مورد تنها برای قالب‌های طراحی شده توسط AMP قابل دسترس خواهد بود!

بخش Page Optimization

بخش Page Optimization

بخش دوم تنظیمات این افزونه را شامل می‌شود که شامل بهینه سازی صفحات وردپرس می‌باشد که مواردی نظیر عنوان، توضیحات و کلمات کلیدی را از شما می‌خواهد.

Title: در این بخش عنوان سایت خود را وارد کنید؛ سعی کنید پس از عنوان سایت، کلمات کلیدی اصلی را نیز به عنوان اضافه نمایید. در این بخش مجاز به افزودن 75 کاراکتر خواهید بود که این تعداد همان تعداد کاراکتر‌هایی است که در گوگل نمایش داده می‌شود.
Description: در این بخش می‌توانید توضیحات مربوط به سایت خود را وارد نمایید تا در صورت نمایش سایت شما در نتایج جستجو، در زیر عنوان کاربران بتوانند توضیحات مربوط به سایت شما را مشاهده نمایند.
Keywords: در این بخش می‌توانید کلمات کلیدی سایت خود را وارد کنید تا به ارتقا رتبه سایت شما در موتور های جستجو یاری رساند؛ البته ناگفته نماند در الگوریتم های اخیر گوگل این مورد بی اهمیت برشمرده شده است.

بخش XML Sitemap for Google

بخش XML Sitemap for Google

بخش نقشه سایت یا همان نقشه XML یکی از مهم ترین بخش‌های هر سایتی می‌باشد که اهمیت آن به قدری زیاد است که عدم وجود آن باعث شکست سایت از نظر موتور‌های جستجو خواهد بود؛ زیرا تمامی فعالیت‌های سایت شما از طریق نقشه سایت مورد بررسی موتور‌های جستجو نظیر گوگل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

Ping your sitemap to Google and Bing when a new post is published: با فعال سازی این گزینه نقشه سایت برای نمایش به موتور های جستجو نظیر گوگل و بینگ در صورت انتشار مطلب جدید نمایش داده می‌شود.
Build Sitemaps for: این گزینه از شما می‌خواهد تعیین کنید که نقشه سایت برای چه بخش‌هایی ساخته شود؛ توجه کنید که ساخت نقشه سایت برای بخش مطالب و برگه ها ضروری می‌باشد.
Include in Sitemaps: از طریق این بخش می‌توانید تصاویر و ویدئو‌های مطالب خود را در نقشه سایت قرار دهید.
How often do you update your site: این گزینه از شما می‌پرسد که هر چند وقت سایت خود را بروز می‌کنید تا سایت‌مپ شما را در همان مدت آپدیت نماید که این مورد روی ایندکس‌های موتور جستجو تاثیر خواهد گذاشت و در نتیجه بر روی بهینه سازی وردپرس موثر است.

بخش Change the Website Icon

بخش Change the Website Icon

این بخش مربوط به آیکن سایت می‌باشد که ممکن است از لحاظ موتور جستجو اهمیت چندانی نداشته باشد اما از لحاظ رابط کاربری برای کاربران سایت مهم است؛ می‌توانید آیکنی را برای سایت خود در نظر بگیرید و از طریق این بخش آپلود نمایید.

بخش JSON-LD for Semantic SEO

بخش JSON-LD for Semantic SEO

این بخش یکی از امکانات گوگل به نام Json را نمایش می‌دهد که اگر سایت شما تجاری است می‌توانید اطلاعات سایت یا شرکت خود را وارد کنید تا با جستجوی کاربران در گوگل نمایش داده شود. در این بخش باید اطلاعات خود را وارد نمایید.

Your site type: از طریق این بخش نوع فعالیت سایت خود را که شامل تجاری/ شخصی است وارد نمایید.
Your Organization Name: در این بخش باید نام شرکت یا مجموعه خود را وارد کنید؛ می‌توانید نام سایت خود را نیز وارد کنید!
Logo Url: آدرس لوگوی خود را جهت نمایش اطلاعات در موتور‌های جستجو وارد نمایید.
Contact Phone: در این بخش شماره تماس خود را وارد کنید تا در موتور جستجوی گوگل به نمایش درآید.
Contact Type: از طریق این بخش می‌توانید نوع شماره تماس خود نظیر شماره تماس بخش فروش، پشتیبانی و… را مشخص کنید.
Short Description: توضیحی در مورد فعالیت سایت، مجموعه یا شرکت خود وارد کنید تا در گوگل به نمایان شود.

بخش Social Media Accounts

بخش Social Media Accounts

این بخش نیز یکی از بخش‌های کاربردی افزونه می‌باشد که از طریق آن می‌توانید دسترسی‌های شبکه اجتماعی خود را وارد کنید. این بخش شامل شبکه های اجتماعی توییتر، گوگل، فیسبوک، لینکدین، پینترست و اینستاگرام می‌شود که بیشترین اهمیت را در میان شبکه‌های اجتماعی دارند.

بخش Tracking Tools

این بخش نیز شامل فعالیت‌های آماری و تجاری سایت می‌شوند که می‌توانید با وارد کردن اطلاعات از سرویس های ارائه شده توسط آنها بهره ببرید. به طول مثال توسط گوگل آنالیتیکس می‌توانید آمار و بازدید سایت خود را بررسی کنید تا از ریزش یا افزایش ترافیک خود اطلاع داشته باشید.
پس از انجام تنظیمات بالا بر روی گزینه Save Seo کلیک کنید تا تنظیمات بهینه سازی وردپرس انجام شده ذخیره شود.

نتیجه گیری

تنظیمات سئو و بهینه سازی وردپرس یکی از مهم ترین مواردی است که مدیران سایت‌ها اهمیت ویژه‌ای به آن می‌دهند تا در افزایش ترافیک سایت و افزایش رتبه سایت در موتور‌های جستجو به آنها یاری رساند و در پیمودن نیمی از راه کمک کند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *