لینک سازی هدفمند

روش های افزایش رتبه سئو از طریق لینک سازی هدفمند

بررسی لینک سازی هدفمند در طراحی سایت

لینک سازی هدفمند است که می‌تواند به بهبود رتبه و همچنین آمار ورودی سایت ما کمک کند. برای این که در دنیای مجازی بتوانید با دیگر رقبای خود رقابت داشته باشید و پیشرفت‌های زیادی را نصیب کسب و کار خود کنید باید از این قابلیت برخوردار باشید که بتوانید در هر زمان که لازم باشد شرایط خود را تغییر دهید.

همونطور که میدونید یکی از بهترین روش ها و همچنین مهم ترین و ضروری ترین روش ها برای بالا اومدن در کلمات کلیـدی و بالا آوردن یک سایت در زمینه سئـو بحث لینک سازی هستش البته نه هر لینک سازی ما امروز میخوایم به شما یاد بدیم که چگونه و چطوری به صورت کاملا هدفمند لینک سازی انجام دهید تا هم نتیجه قابل قبولی را بگیرید و هم از طرف گوگل خدای ناکرده سایتتان جریمه نشود پس در ادامه با بهترین روش های لینک سازی هدفمند البته به صورت آسان و سریع بدون نیاز به دانش خیلی خاصی همراه ما باشید.

بررسی لینک سازی هدفمند

لینک سازی هدفمند در طراحی سایت

قبل از این که بخواهیم در مورد لینک سازی هدفمند چیزی بگوییم، خوب است ابتدا بدانیم که لینک سازی چیست و چه تأثیری می‌تواند در افزایش آمار ورودی سایت ما و در نهایت بیشتر دیده شدن سایت ما داشته باشد. مطمئناً به عنوان کسی که یک وبلاگ یا سایتی را راه اندازی کرده‌اید اولین اقدامی که انجام می‌دهید این است که محتوای مناسب برای سایت خود تهیه کنید. بعد باید به سراغ لینک سازی بروید. و از طریق لینک‌های داخلی و خارجی که به سایت شما می‌شود و یا این که شما به سایت دیگران می‌دهید بتوانید رتبه سایت خود را بالا ببرید. اما نکته‌ای که شاید خیلی از افراد به آن توجه نمی‌کنند این است که همواره این لینک سازی‌ها معمولاً به صورت هدفمند صورت نمی‌گیرد. چیزی که در مورد لینک سازی باید خدمت شما عرض کنم این است که امروزه لینک سازی به دلیل تأثیری که در بهبود سئو سایت‌ها دارد به طور پیوسته در حال تغییر و پیشرفت‌های زیادی است. باید بتوانید در وهله اول با این تغییرها کنار بیایید و خود را با آن‌ها هماهنگ کنید.

تعریف لینک در لینک سازی هدفمند

تعریف لینک در لینک سازی هدفمندهمان طور که گفتیم قبل از بررسی لینک سازی هدفمند خوب است در ابتدا با لینک آشنا شویم. در تعریف لینک باید بگوییم که لینک یا هایپرلینک از مجموعه‌ای از Anchor text ها و برچسب‌ها تشکیل شده است که باعث می‌شوند وقتی بر روی آن متن کلیک کنیم به صفحه دیگری در سایت خود و یا در سایت‌های دیگر برویم. لینک‌ها را با نام پیوند نیز می‌شناسند و به زبانی ساده‌تر لینک‌ها آدرسی هستند که خیلی راحت و آسان ما را به صفحات دیگر در اینترنت پیوند می‌دهند.

لینک سازی هدفمند چیست؟

هدف از ایجاد یک لینک سازی هدفمند این است که بتوانیم ترافیک ورودی هدفمندی را وارد سایت خود کنیم. با لینک سازی هدفمند از طریق لینک‌های ورودی و یا خروجی به سایت خود باعث می‌شوید که سایت شما از اعتبار و ارزش بیشتری در نزد موتورهای جستجو برخوردار شود.

در تعریف لینک سازی هدفمند باید بگوییم که امروزه بازاریابی شکل‌های مختلف و گوناگونی برای خود پیدا کرده است که لینک سازی هدفمند یکی از این شکل‌های بازاریابی است. برای این که بتوانید در این بازاریابی موفق باشید و همواره یک گام از رقبای خود جلو بیفتید باید برای هرکاری هدف و استراتژی داشته باشید که در مورد لینک سازی نیز این قضیه صدق می‌کند. وقتی که هدف را مشخص کردید آن وقت است که می‌توانید یک استراتژی درست را برای رسیدن به آن پیاده سازی کنید. از مواردی که در لینک سازی هدفمند باید مد نظر قرار بدهید این است که هدفی که در استراتژی لینک سازی در نظر می‌گیرید با اهداف اصلی کسب و کار شما در ارتباط بوده و هماهنگی کامل داشته باشد و در یک سو حرکت کند.

شاید در ابتدا در زمان‌های گذشته وقتی موتورهای جستجو این قدر هوشمند و پیشرفته نشده بودند لینک سازی و لینک هم اهمیتش این قدر گسترده نبود که بخواهیم در مورد آن استراتژی و هدف مشخصی تعریف کنیم. اگر چه باید به این نکته اذعان کنیم که همواره از زمانی که موتورهای جستجو به وجود آمدند تا به امروز لینک‌ها دارای ارزش و اعتبار قوی بودند؛ اما باید بدانیم که امروزه تأثیر پذیری لینک‌ها در سئو رتبه سایت ما به مراتب بیشتر از گذشته است. شاید به نحوی نا امید شوید که بگوییم لینک سازی هدفمند به این آسانی‌ها که فکر می‌کنید نیست. این طور نیست که امروز شما لینکی را بسازید و بخواهید به زودی نتیجه آن را ببینید این کار ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا نتیجه دهد.

این را هم بخوانید: الگوریتم های رتبه بندی گوگل

روش های کاربردی لینک سازی هدفمند

روش های کاربردی لینک سازی هدفمند

امروزه با توجه به پیشرفت موتور های جست و جو، تکنیک های مختلفی برای لینک سازی نیز شکل گرفته است، سالانه الگوریتم های جدید موتور های جست و جو در جهت شناسایی و رشد وب سایت های با کیفیت، بک لینک های ورودی وب سایت ها را هوشمند تر و عمیق تر بررسی کرده و همین امر باعث افزایش رقابت در این زمینه شده است.

بی شک لینک سازی را میتوان یکی از ارکان اصلی دنیای سئو دانست، یکی از المان های اصلی پیشرفت در جایگاه کلمات کلیدی، افزایش ترافیک و… . و با توجه به اهمیت همین موضوع، استراتژی ها و روش های نوینی در دنیای لینک سازی به صورت هدفمند شکل گرفته است.

البته باید به این نکته توجه کنید که با شکل گیری روش های لینک سازی هدفمند امروزی، نباید اصول پایه ای و اصلی لینک سازی را فراموش کنیم. ما در این مقاله به شما روش های کاربردی لینک سازی هدفمند را آموزش خواهیم داد تا با چند روش ساده، گام مثبتی را در راستای بهبود برند خود و افزیش جایگاه خود را تجربه کنید.

 

اولین گام لینک سازی هدفمند بک لینک به سایت های معتبر

سعی کنید در صفحات مختلف سایت خود، با توجه به موضوعیت آن صفحه، به سایت های مرتبط مرجع آن زمینه لینک دهید و یا اشاره ای به آن سایت ها داشته باشید، این اقدام از چند جهت برای شما کاربرد داشته و موجب رشد سئوی سایت شما میشود.

  • بالا بردن سرعت ایندکس سایت شما: لینک دهی به سایت های معتبر باعث افزایش سرعت ایندکس سایت شما ازطریق خزنده های موتور های جستجو میشود.
  • لینک دهی به سایت های معتبر باعث لینک پذیری مقاله و سایت شما شده و به دنبال آن باعث مرجعیت سایت شما در آن زمینه میشود. 
  • البته باید توجه داشته باشید که این فرآیند نباید بیش از حد انجام شود. لینک های خروجی بیش از حد میتواند اثرات منفی را در پی داشته باشد.

بک لینک به سایت های معتبر

دومین گام ایجاد تعامل با کاربران و مشتریان

یکی از دیگر روش های لینک سازی هدفمند و گرفتن بک لینک طبیعی، ایجاد تعامل با کاربران از طریق کامنت ها، شبکه های اجتماعی و انجمن های پرسش و پاسخ است. شما میتوانید از طرق مختلف که برخی از نمونه های ان را ذکر کردیم با مشتریان و حتی همکاران خود در ارتباط باشید، حضور فعال در این پل های ارتباطی با توجه به تشابه موضوعیت سایت ها و جامعه هدف کاربران یکی از راه های لینک پذیری هدفمند برای وب سایت ها به شمار میرود.

 

فعالیت در گروه ها و شبکه های اجتماعی هم موضوع

فعالیت در گروه ها و شبکه های اجتماعی

حضور طیف گسترده ای از کاربران بالقوه شما و همچنین همکاران شما در انجمن ها و گروه های مختلف در سطح وب و شبکه های اجتماعی، و صحبت از برند شما در این بسترها، باعث شناسایی برند شما در دراز مدت خواهد شد.

شما میتوانید در اوایل کار به صورت تصنعی این گفتمان ها را شکل دهید. به طور مثال اگر زمینه کاری شما طراحی وب سایت است، وارد انجمن های هم موضوع شوید و به سوال کسانی که سوالی در زمینه طراحی سایت داشته اند پاسخ داده و سایت خود را به عنوان منبع پاسخ آن خبر جلوه دهید.

همانطور که میدانید تاثیر بک لینک هایی که از یک سایت هم موضوع اما با کیفیت پایین جذب میکنید، بسیار بالاتر از بک لینک از یک سایت معتبر اما با موضوع غیر مرتبط است. موتور های جست و جوگر گوگل بسیار به این موضوع اهمیت میدهند که سایت های میزبانی که به دیگر سایت ها لینک میدهند، آیا قرابت معنایی با سایت های مهمان دارند یا خیر.

پلتفرم لینکیار یکی از بزرگترین پپلتفرم های لینک سازی در ایران است که شما با استفاده از پنل کاربری آن میتوانید سایت های هم موضوع خود را با چند فیلترینگ ساده انجام داده و در کوتاه ترین زمان ممکن، سایت های با کیفیت و هم موضوع خود را پیدا کرده و اقدام به لینک سازی هدفمند کنید

تولید محتوای با کیفیت

تولید محتوای با کیفیت

یکی از بهترین روش های برای جذب بک لینک طبیعی، تولید محتوای با کیفیت است. تجربه ثابت کرده است که تولید محتوای مرجع و دست اول، یکی از اصلی ترین عامل های ساخت بک لینک به صورت طبیعی برای یک وب سایت هستند.

 

نشر مقالات در وب سایت هایی که قابلیت انتشار مطالب را به شما میدهند

یکی دیگر از روش های ساخت بک لینک هدفمند برای برند سازی و ارتقای جایگاه کلمات کلیدی (آمدن به صفحه اول گوگل)، انتشار مقاله و مطالب خود در سایت هایی است که اجازه انتشار مقاله را به شما میدهند، در ایران نیز نمونه هایی از این وب سایت ها وجود دارد مثل ویرگول و…

 

 ساخت کتاب های الکترونیکی – بک لینک هدفمند

از دیگر روش های ساخت بک لینک های هدفمند که موجب رشد جایگاه شما و جذب ترافیک به صورت مداوم و در دراز مدت میشود ساخت کتاب های الکترونیکی در قالب های مختلف و باز نشر آنها در شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها است. جالب است بدانید موتور های جست و جوگری چون گوگل، قابلیت خواندن محتویات و لینک های موجود در اینگونه فایل ها را دارند.

بک لینک هدفمند

پروفایل شبکه های اجتماعی

از دیگر روش های ساخت بک لینک، لینک سازی در قسمت پروفایل های شبکه اجتماعی است، شما میتوانید با ساخت بک لینک در شبکه های اجتماعی و همچنین تقویت این صفحه ها، جذب ترافیک قابل توجهی را داشته باشید. دقت کنید که یکی از ساختار های مهم موتور های جست و جو برای شناخت سایت های معتبر، بررسی صفحات محبوب شبکه های اجتماعی است.

 

 انتشار مطالب و مقالات به صورت زمان بندی شده و منظم

 انتشار مطالب به صورت زمان بندی شده

 

انتشار مقالات و مطالب خود به صورت منظم و زمان بندی شده در وبلاگ ها و وبسایت های هم موضوع و همکار خود، بسیار تاثیر بیشتری نسبت به انتشار مقاله و کپی آن در هزاران سایت و وبلاگ خواهد داشت. توجه داشته باشید که این روش میتواند در کنار روش های دیگری چون خرید بک لینک از هزینه مالی بسیار پایین تریی برخوردار بوده و برای وب سایت شما بسیار کارآمد باشد. و خرید رپورتاژ اگهی از هزینه مالی بسیار پایین تریی برخوردار بوده و برای وب سایت شما بسیار کارآمد باشد.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *