نظرات کاربران

نظرات کاربران و تاثیر آن بر سئو سایت

نظرات کاربران

یکی از فاکتورهایی که در بحث سئو سایت مطرح است،اعمال بخش نظرات کاربران و پیشنهادات در طراحی سایت است. شاید از نظر برخی از افراد وجود این بخش در طراحی سایت،چندان حائز اهمیت نباشد، اما این افراد دارای طرز تفکر اشتباهی هستند زیرا بخش نظرات در سایت ، یکی از بخش هایی است که می تواند تاثیر بسیار بالایی بر سئو سایت داشته باشد.

تاثیر کامنت یوزرها در سئو سایت

اهمیت تعداد دیدگاه ها در سایت

تعداد دیدگاه ها از چند جهت بر سئو سایت تاثیر دارد که در زیر به دو مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

  1. هرچه تعداد دیدگاه ها بیشتر باشد ، تعداد کلمات کلیدی وب سایت شما نیز افزایش پیدا می کند در نتیجه این امر می تواند تاثیر مستقیم بر سئو داشته باشد.
  2. از دیگر مزیت های تعداد دیدگاه بالا ، افزایش انتخاب مشتری است که به تبع موجب بالا رفتن میزان فروش سایت شما می شود.

البته این را هم خاطر نشان کنیم که ثبت دیدگاه و نظرات از جانب کاربران نیاز به یک تکمیل کننده دارد تا تاثیر گذاری بیشتری را در سایت خود شاهد باشید آن هم این است که به دیدگاه های آن ها پاسخ داده شود. قطعا می دانید که گوگل توسط الگوریتم رنک بین خود این موضوع را به کرات اعلام کرده است که میزان رضایتی که کاربران از محتواهای سایت شما دارند از مهم ترین قاکتورهای موفقیت سئو می باشد، این الگوریتم با هوش مصنوعی که دارد مدام در پی این مسئله است که به موتورهای جستجو کمک کند تا نتایج جستجو را با توجه به رفتار کاربران بهینه سازی کند.

اهمیت نظرات و دیدگاه کاربران

بنابراین اگر می خواهید که سایت شما هم در نتایج موتورهای جستجو بالاترین رتبه و جایگاه را کسب نماید باید این امکان را برای کاربران خود فراهم آورید تا نظرات خود را عنوان کنند چرا که این کار یک روش عالی برای افزایش تعامل و ارتباط با مخاطبان و جلب اعتماد می باشد.

زمانی که شما یک محتوا غنی و جامع را در صفحات خود انتشار می دهید و در پایان از بازدید کنندگان درخواست می کنید که نظرات و حتی انتقادات خود را با گذاشتن کامنت بیان کنند.باعث ماندگاری بیشتر آن ها در صفحه می شوید.و حتی این اقدام می تواند باعث شود کاربران جدید که به سایت وارد شده اند با خواندن کامنت های مثبت سایر بازدیدکنندگان به شما اعتماد کنند و آن ها نیز برای شما و کاربران دیگر کامنت می گذارند و تقریبا فضایی برای مذاکره افراد با یکدیگر به وجود می آید و نرخ ماندگاری و بازدید از وب سایت، که یکی از اهداف اولیه شما است افزایش پیدا می کند.

همچنین نوشتن نظرات به طولانی شدن محتوای شما کمک می کند و در نتیجه گذاشتن هر کامنت در صفحه باعث به روز رسانی مجدد می شود.گوگل با درک کردن این حجم از رضایت کاربران و افزایش نرخ بازدید سایت، شما را در رتبه یک نتایج جستجو قرار می دهد.

نقش کامنت یوزرها در رتبه سایت

نکات مهم در میزان اثر گذاری نظرات بر سئو وب سایت

درخواست نظر دهی از کاربران در پست ها

چرا همیشه منتظر هستید که کاربران نظراتشان را با شما در میان بگذارند؟ تا به حال شده خودتان پیش قدم شوید و از کاربران درخواست کنید که نظرات خود را درباره مطالب شما عنوان کنند؟

اولین کاری که باید انجام بدهید که کاربران را به سمت خود بکشید این است که در زمان تولید محتوا تلاش کنید محتوای شما جدید باشد و حاوی مطالبی باشد که دقیقا مورد نیاز کاربران است که کاربران با خواندن آن نیازها خود را رفع کند و حتی آن را با دیگران به اشتراک بگذارد.

نکات مهم در میزان اثر گذاری نظرات بر سئو وب سایت

دومین کاری که باید انجام بدهید این است که در پایان محتوای خود حتما از کاربران بخواهید که دیدگاه های خود را کامنت کنند. از آنها بپرسید که نظر و پیشنهاد شما در باره محتوا چیست، آیا باشما موافق یا مخالف هستند، چالش ایجاد کنید و آن ها را وادار به بحث کنید. از آن ها بخواهید سوالات خود را بپرسند و خود نیز پاسخگوی آن ها باشید تا اطمینان آن ها را جلب کنید و از آن ها به خاطر اینکه در نظر سنجی شرکت کرده اند تشکر کنید.

درخواست نظردهی از user

ممکن است مخاطب با خواندن محتوای شما جواب سوالات خود را کامل پیدا نکرده باشد و این مساله را از طریق کامنت به شما بگوید در این حال کاری که شما می توانید انجام بدهید این است که در جواب کامنت کاربر، لینک صفحات دیگر سایت که می تواند اطلاعات کامل تری را دراختیار کاربر بگذارد قراربدهید.و کاربران را به آن صفحه هدایت کنید.

این مسئله اصلا وجه کاری شما را خراب نمی کند بلکه به کاربر این اطمینان را می دهید که نظراتشان برای شما چقدر اهمیت دارد. وقتی شما از کاربران بخواهید که نظراتشان را با شما در میان بگذارند توانسته اید اعتماد آن ها را جلب کرده و رضایت آن را ها نیز افزایش دهید.

دیدگاه هایی که کاربران در سایت شما می گذارند از دو جهت دارای اهمیت است. اول اینکه ثبت این دیدگاه ها می تواند به صورت بالقوه روی مشتری های اینترنتی شما تاثیر بگذارد و آن ها را نیز ترغیب کند که بیشتر در سایت شما بمانند و با خدمات و محصولات شما بیشتر آشنا شوند.

دوم اینکه داشتن تعداد زیادی کامنت و نظر در سایت هایی مانند فیسبوک(در گذشته گوگل پلاس) می تواند روی سئو سایت شما تاثیر زیادی بگذارد.

یک راه دیگر این است که محتوای خود را همراه با تصویر، صدا یا ویدئو تولید کنید. و در نوشتن مقاله ها و محتوای بعدی حتما باید از ایده های کاربران که پیشنهاد داده بودند استفاده کنید تا حس دوستی و تعامل را بین خود با کاربران حفظ کنید.

پاسخ به نظرات کاربران

پاسخ به نظرات کاربران

اینکه کاربر نظرش را در سایت ثبت کند ولی از جانب شما پاسخی دریافت نکند چندان صورت خوشی ندارد و این یک نوع بی احترامی به کاربران می باشد.

شما می توانید از انتقاداتی و پیشنهاداتی که کاربران به شما کرده اند برای بهبود کسب وکار خود استفاده کنید. پس این دیدگاه را نادیده نگیرید و برای اعتماد سازی بیشتر پاسخ سوالات و نظرات آن را نیز بدهید. برای پاسخ دادن به دیدگاه و نظرات کاربران موارد زیر را فراموش نکنید.

  •  در زمان پاسخ دادن به نظرات کاربران از آن ها به خاطر ثبت دیدگاهشان تشکر کنید
  • رعایت ادب را فراموش نکنید زیرا که بسیار مهم و تاثیر گذار می باشد
  • پاسخ کاربران را مختصر اما مفید دهید
  • با کاربران خود دوست باشید و پاسخ آن ها را در قالب دوست دهید نه یک فروشنده.

آیا نظرات کاربران همیشه مثبت است؟

آیا همیشه نظرات کاربران تاثیر مثبت می گذارد؟

خیر، گاهی کاربران می توانند با نوشتن نظرات و دیدگاه های نامفهوم و بی رتبط خود درباره کسب و کارشما باعث افت تاثیر محتوای انتشار داده شده شما بشوند یا اینکه لینک های اسپم شده برای شما کامنت می گذارند که تاثیر منفی به روی سئو می گذارد.

ارسال ایمیل : زمانی که مشتری از سایت شما محصول خود را خریداری کرد و آن را تحویل گرفت می توانید برای مشتری ایمیل بفرستید و از او بخواهید که نظر خود را از خریدی که کرده است برایتان بنویسد. زیرا نظرات کاربر می تواند به شدت بر روی فروش محصولات شما تاثیر بگذارد، مشتریان دیگر وقتی میزان رضایت آن ها را از محصولات شما می خوانند ترغیب می شوند که از شما خرید کنند.

و می توانید وقتی محصول تازه ایی برای شما آمد از طریق ایمیل به مشتری خود اطلاع بدهید. زمانی که کاربران متوجه می شوند که چقدر نظرات آن ها برای شما اهمیت دارد بسیار خوش حال می شوند و انگیزه ایی برای خرید کردن مجدد از شما در آن ها به وجود می آید.

نقش کامنت و دیدگاه های آنها

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *