سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه چیست؟ روش های سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه به مجموعه اقداماتی گفته می شود که بر خلاف قوانین موتورهای جستجو بوده و در عین حال ممکن است که موجب افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو گردند.این روش های غیر مجاز، شاید در کوتاه مدت اثربخش باشند، اما نهایتا در دراز مدت موجب جریمه شدن سایت از طرف موتورهای جستجو می گردند. برخی از تکنیک های سئو کلاه سیاه عبارتند از: استفاده بی رویه از کلمات کلیدی، مخفی کاری و ایجاد شبکه های گسترده بک لینک.

نمایش در نتایج جستجو برای رشد کسب و کارها، امری ضروری محسوب می شود، اما روش های صحیح و غلطی برای سئو سایت و رسیدن به چنین هدفی وجود دارد. سئو کلاه سیاه همان روش غلط در این کار است. روش های سئو کلاه سیاه به جای پاسخ به نیاز و مشکلات کاربران، با هدف فریب موتورهای جستجو پیاده سازی می شوند.

سئو کلاه سیاه چیست

تکنیک های سئو کلاه سیاه که موجب جریمه سایت میشوند

در سایت گوگل بخشی به نام Webmaster Guidelines قرار گرفته است که استانداردهای گوگل برای تعیین سایت های اسپمر و جریمه آنها را مشخص میکند. در این مقاله تلاش میکنیم مهم ترین نکات سئو از زبان گوگل را به شما معرفی کنیم.

گوگل اعلام کرده که وبمستران باید توجه ویژه ای به دستورالعمل های قرار گرفته در صفحه Webmaster Guidelines داشته باشند. زیرا در این بخش مواردی که موجب جریمه سایت توسط الگوریتم ها یا به صورت دستی میشوند را توضیح داده و هشدار داده است که عدم رعایت آنها می تواند موجب حذف صفحه ای از سایت و یا کل صفحات آن از نتایج گوگل شود.

در نظر داشته باشید روش هایی که در این صفحه معرفی شده اند روش های رایج سئو کلاه سیاه هستند که گوگل به طور مشخص به آنها اشاره کرده است. ولی اگر هر روش دیگری که در این صفحه موجود نیست و برای فریب گوگل استفاده میشود را امتحان کنید همچنان امکان جریمه شدن توسط گوگل و شناسایی توسط الگوریتم های آن وجود دارد.

تکنیک های سئو کلاه سیاه

اصلاً چرا تکنیک های سئو کلاه سیاه وجود دارند؟

حالا که این دست از روش های کلاه سیاه، اینقدر از طرف گوگل محکوم میشوند، اصلاً چه دلیل دارد که نوشته شوند و به کاربران آموزش داده شوند؟

مقالات آموزشی در حوزه سئو، معمولا توسط متخصصین این حوزه یا حداقل کسانی که در این زمینه فعال هستند نوشته میشود. این افراد معمولا آنالیزهای دقیقی در مورد میزان جستجوی کلمات انجام میدهند و هر مقاله ای که نگارش میکنند با هدف کسب جایگاه در عبارات مشخصی خواهد بود.

سئوی کلاه سیاه

شاید بتوان گفت مهمترین دلیل وجود این دست مقالات، تقاضای بالا و تعداد جستجوهای مرتبط با آن است. افراد زیادی به دنبال یادگیری تکنیک های سئو کلاه سیاه هستند و این فرصت مناسبی برای جذب بازدیدکننده خواهد بود. از طرفی، شما وقتی در مورد تکنیک های ممنوعه گوگل شناخت پیدا میکنید، میتوایند با آگاهی بهتری روش های درست و اصولی را در سایت خود پیاده کنید چراکه میدانید چه روشی درست و چه روشی نادرست است.

black hat seo

تکنیک ها و روش های بد سئوی کلاه سیاه

 • کامنت اسپم
 • مخفی کردن لینک ها و تکست ها
 • کلید واژه زیاد
 • صفحات Doorway
 • دستکاری لینک ،خرید لینک، مجلات تبلیغاتی، و لینکهای افزایش دهنده رنک سایت
 • کپی کردن
 • گزارش تخلف رقبا
 • لینک فارم ،( مجموعه ای از وب سایتها که هر سایتی را در پیوندهای خود لینک می کنند)
 • چرخه لینکها یا لینک ویل ( استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی و لینک کردن در چندین شبکه اجتماعی)
 • صفحات مشکوک مثل صفحاتی که دارای ویروس و تروجان هستند

روش های بد سئوی کلاه سیاه

 1. کامنت اسپم

  کسانی هستند که با گذاشتن کامنتی با محتوای آدرس وبسایتشان و تکرار آن به صورت اسپم کردن در وبسایتی دیگر میخواهند رنک وبسایت خودشان را بالا ببرند . در صورتی که اینطور نیست و رنک وبسایت برعکس افت میکند .

 2. مخفی کردن لینک ها و تکست ها

  برخی در وبسایت هایشان لینک ها و تکست هایی که حاوی کلمات کلیدی وبسایتشان هست را در بکگراند سفید و با رنگ سفید به طوری که چیزی برای کاربر مشخص نیست میگذارند .ولی موتور جستجو این هارا تشخیص داده و اعتبار وبسایت را کم میکند .

 3. کلیدواژه زیاد

  در گذشته این تکنیک های سئوی کلاه سیاه شاید کارآمد بوده ولی الان که الگوریتم های قوی گوگل و هوش مصنوعی در کار است . نه !!برخی با گذاشتن کلیدواژه زیاد در صفحات وب خود سعی بر بالا کشیدن رتبه وبسایتشان دارند که متاسفانه این کار هم اعتبار را برخلاف تصور عموم پایین میآورد .

 4. صفحات Doorway

  صفحاتی هستند که برای تعدادی کلمات کلیدی ساخته شده است و برای کاربران مضر است و باعث سردرگمی میشود که خوشبختانه این روش هم برای بالا بردن رنک مضر است .برای مثال :صفحاتی که تولید میشوند برای هدایت کاربر به بخش مهمی از وبسایت شما …صفحاتی که واضح نیستند و بیشتر به نتایج جستجو نزدیک است و قابل کاوش نییست (Browsing)

 5. دستکاری و خرید لینک

  این روش نیز که در گذشته کاربرد داشت ولی الان نه یکی از روش هایی است که وبمستر برای بالا بردن رنک وبسایتش لینک هارا دستکاری میکند و یا لینک ورودی به وبسایت خودشان از دیگر وبسایت ها میخرند که متاسفانه این روش در وبسایت های بزرگ هم دیده میشود ولی بسیار خطر ناک و مضر است .

 6. کپی کردن

  کپی کردن محتوای وبسایت دیگر در وبسایت خودتان بسیار بسیار مضر است پس بهتر است محتوای ناب تولید کنید و به کاربرانتان احترام بگذارید .هیچ چیزی مثل محتوای ناب در یک وبسایت نمیتواند رنک قابل توجهی را بالا ببرد . تضمین میکنم !

 7. گزارش تخلف رقبا

  برخی برای اینکه رقبای خود را پایین بیاورند دست به کار اشتباهی بنام ریپورت یا گزارش آنها میزنند که اینکار چندان خوب نیست و باعث میشود که حتی موتور جستجو گر گوگل شما را Deindex کند و دیگر شما را از ایندکس شدن محروم کند .

عواقب استفاده از سئوی کلاه سیاه

عواقب استفاده از سئوی کلاه سیاه

استفاده از سئو کلاه سیاه در وب سایت ها عمل پر خطری محسوب می شود، چرا که دیر یا زود شناسایی می گردند. در نتیجه این شناسایی، جریمه گوگل در انتظارتان خواهد بود. جریمه های گوگل نیز غالبا به شکل افت شدید رتبه یا حذف کامل وب سایت از نتایج جستجو ظاهر می گردند.

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *